Yaz yaklaşırken;

Yaz yaklaşırken;

Her yıl yaz yaklaşırken, birçok insanın öncelikli isteği formda yağsız bir vücuda kavuşmak.
Kişiler yaz mevsiminin yaklaşmasıyla, kilolarını ve vücut güzelliğini daha da önemserler ve bu güzel günlere zayıflayıp formda ve güzel bir vücutla girmek isterler.
Bu isteklerine ulaşmak için ise, çoğunlukla eşten, dosttan aldıkları çeşitli diyet reçeteleri ile çare bulmaya çalışırlar. Sonuç olarak da bu diyetler çile ve işkence vererek başarısızlıkla son bulur. Bu durumda kişi zayıflama konusunda ümüdünü kaybeder. Hatta çoğu zaman bu yanlış uygulamalar sonucu sağlığını bile kaybedenler olur.
Zayıflamak amacı ile kişiler; çok basit mantığa dayalı yanlış uygulamalarla, kilo vermek uğruna kendi kendilerini kobay olarak kullanıyorlar.
Kilo vermek, deneme yanılma yöntemi ile olabilecek basit ve önemsiz bir konu değildir.
Çabuk ve kolay kilo vereyim, anlayışı ile aç kalarak, yapılan ölüm diyetlerine varan yanlış uygulamalar sonucu, asansör gibi inip çıkan kilolar, vücudun kimyasını bozuyor, insan sağlığında çok ciddi risklere neden oluyor.
Aç kalarak diyet yapmak istem dışı çalışan vücut sistemlerini enerjisiz bırakır, kaslarda protein yıkılması sonucu Su ve kas kaybederek vücut organları üzerinde önlenemeyecek ciddi tahribatlar yaratır. Bunlar, sinirlilik hali artması, yorgunluk, unutkanlık, gibi belirtilerle başlayıp, saç dökülmesi, tırnak kırılması ve böbrek yetmezliğine kadar gidiyor. Bilinçsiz uygulamaların bu noktalara gelmesi sonucu, başlangıçtaki zayıflama hayalleri, ölümle sonuçlanan dramatik sonlara varabiliyor. Aç kalmak çözüm değil, aksine problemi daha da büyütüp, Başlangıçta kilo verme arayışı, diyet ve yanlış uygulamalar sonucu sağlık arama arayışına dönüşebiliyor.! Ayrıca diyetle su ve kaslardan verilen kilolar, diyet bırakılınca, hızla yağ olarak geri alınır.!
Sağlıklı zayıflama, su ve kas kütlesinin azalmasıyla değil, vücut yağ dokusunun azalmasıyla olur.! Buda; Aç kalarak, metabolizmayı yavaşlatarak değil, aksine düzenli ve bilinçli yapılan aerobic egzersizlerle efor sarfedilmesi sonucu, metabolizmayı hızlandırarak, yağ dokularının enerjiye çevrilip yakılmasıyla olur.!!!

Diyetle aç kalarak sağlıklı kilo verilmediği gibi, istenilen bölgelerden zayıflamak da mümkün değildir.!

Ayrıca; ilaçla zayıflama, akapunktur, liposuction gibi ilk akla gelen zahmetsiz görülen zayıflama uygulamaları da, yan etki ve zararları nedeniyle sağlıklı ve kalıcı olmuyor.!

Formda ve güzel bir vücuda sahip olmak, yalnızca yaz yaklaşırken değil, her mevsim sürekliliği olan bir amaç olmalıdır.!
Estetik Spor
Egzersiz Uzmanı
Mustafa Ergen
Tel: 0212 561 35 05