Vücut güzelliği yaşam şekli ile ilişkilidir.!

Yaşam şeklinizin içerisinde; düzenli egzersiz yapma ve dengeli beslenme alışkanlığı var ise, yaşam boyu her yaşta vücudunuzun sağlıklı ve güzel olması ve güzel kalması muhakkaktır!
Ancak yaşam şeklinizin içinde hareketsizlik ve düzensiz beslenmek var ise, vücud güzelliğiniz ve sağlığınız bozulmaya aday olup, kalan yaşamınız süresince de bozuk kalmaya devam edecektir!
Sistemli ve düzenli hareket etmeyen her insan vücudunda metabolizma yavaşlıyor, vücut yağları artıyor. egzersiz yapmayanların kaslarında yerçekiminin de etkisiyle sarkma ve gevşeme oluyor.
Vücut yağlarının artması vücudun kimyasını bozuyor, kasların gevşeyip sarkmasıyla vücut deforme oluyor ve vücut estetiği bozuluyor.
Vücutda karın, Sırt ve kol altında artarak çamaşır dışına taşan yağ fazlalıkları, vücut estetiğini ve görüntüsünü bozuyor. Göğüs, basen ve iç bacak bölgesinde artan yağlar ise, göğüs ve popo büyüklüğü yapıyor. Hacmi ve ağırlığı artan göğüs ve popo tendonlarında sarkma ve gevşeme sonucu, göğüs ve popo düşüklüğü kaçınılmaz oluyor.
Vücut yağlarının artması, aynı zamanda da selülit’in artmasına da neden oluyor.
Budurumda da vücut simetriği ve estetiği bozuluyor, bedenin üstü zayıf altı daha geniş oluyor, bir vücutta iki beden ölçüsü oluncada beden sıtandardı bozuluyor, dolayısıyla giyim konusunda da zorluklar yaşanıyor.
Bu istenilmeyen yağ fazlalıklarını bölgesel egzersiz hareketlerle enerjiye çevrilerek yakılıp, yağsız sık kas kütlesi kazanılarak, yağlardan ve selülitlerden kurtulup, popo büyüklüğü ve düşüklüğü gideriliyor.!
Düzenli egzersiz yapan kişilerin vücud kasları sık ve fit olup, estetik görünüme sahipken,
Egzersiz yapmayan hareketsiz kişiler de ise, vücud kaslarını tutan tendonlar, performans kaybı, sarkma ve gevşeme sonucu vücud hatlarında deformasyonlar kaçınılmaz oluyor!
Göğüs, basen ve popolar, Egzersiz hareketlerle doğal yoldan küçülüp, sıklaşarak FİT, şekilli ve estetik görünüme kavuşabiliyor.
Vücud da oluşabilecek deformasyonları, önlemek ve düzeltmek için, vücud kaslarını düzenli ve bilinçli egzersizlerle, doğal yoldan vücud güzelliğini kazanmak mümkün.
Fitness egzersiz hareketlerle, kas tendonları güçlenerek sıklaşıp toparlanıyor ve böylece vücud da hareketsizlikten ve yerçekiminden kaynaklanan gevşeme ve sarkmalar sonucu oluşan deformasyonlar düzelip, önlenebiliyor.
Fitness egzersizleriyle, doğal yoldan vücut güzelliğini ve sağlığını kazanıp koruyan çok sayıda insan var, bunlardan birisi de neden siz olmayasınız ?

Her yaşta, güzel ve sağlıklı vücuda sahip olmak, yaşam şekli ile ilişkilidir…

Mustafa Ergen
egzersiz uzmanı