Sağlıklı Göğüsler

Güzel görünümlü ve sağlıklı göğüslere sahip olabilmek elinizde. Bunun için çözüm silikon taktırmak yerine egzersiz yapmakta.
Sağlıklı ve güzel göğüsler için, ne silikon taktırmak, ne de yağları aldırmak çözüm olmuyor. Sağlıklı ve doğal çözüm, egzersiz hareketlerinde… Hareket etmeyen bütün kaslarda olduğu gibi yerçekimine karşı, göğüsler de deforme olup sarkıyor. Bakırköy’deki “estetikgym”’in egzersiz uzmanı Mustafa Ergen, bayanların korkusu haline gelen, göğüs kaslarının korkusu haline gelen, göğüs kaslarının sarkması, dışa taşkın, iri ve göğsün küçük olması gibi bozuklukların, fitness egzersizleriyle düzelebildiğini belirtiyor. Göğsü taşıyan ve tutan üst tendonların göğüs ağırlığına karşı dirençsiz kalıp uzaması sonucu göğüsler sarkıyor. Üst göğüs egzersiz hareketleri ile göğsü tutmayı sağlayan üst tendonların, tonusu artıp güçlenerek sıklaşma özelliğinin artması ile tendonlar kısalıp toplanıyor ve göğsün dikleşmesi sağlanıyor.

Kolay Hareketler
Göğüste dışa taşkınlık problemlerine karşı: Polaris hareketi, dıştan içe yatay göğüs hareketleri yan tendonların sıklaşıp güçlenmesini sağlayarak göğüs kasının dıştan içe sıklaşıp toparlanmasını sağlıyor.

Büyük göğüs problemlerine karşı: Hareketsiz kalan göğüs kaslarının üzerinde yağların artmasından kaynaklanmaktadır. Göğüsteki yağlar bölgesel egzersiz hareketlerin hafif kilolarda çok tekrar yapılması sonucu yağların yakılarak, göğüs kasını sıklaştırıp küçültmek ve estetik görünüm kazandırmak mümkün olmuyor.