Genç kalmak elinizde

İnsanlığın varoluşundan beri genç kalmak önemsenmiş, geleçekte de önemseneceği şüphesiz, günümüz insanı ise; estetik ameliyatlar, deriyi geren çeşitli kremler, jeller, vitaminler ve buna benzer çeşitli uygulamalar yaparak çözüm ararken Anneniz yada babanızın sizden daha ”fit” ve form’da bir Vücud’a sahip olabileceğini hiç düşündünüzmü? Genç yaşta yaşının üstünde görünenlerin aksine yaşlandıkca gençleşen ve genç görüntüsünü koruyanlarda var.
Bilim adamlarının yaptığı yaşlanmayı geciktirme içerikli birçok araştırmanın sonucu aynı noktada birleşiyor ve Bilim adamları kısaca şöyle açıklıyor.
Yaşam bilinci ve yaşam biçimi doğru olan herkes genç kalmayı başarabilir.
”Yapılan araştırmalar, 55 yaşında egzersiz yapan bir İnsanın, 35 yaşında pasif yaşam süren bir insandan, daha sağlıklı ve formda olduğunu gösteriyor.”
Yaşın ilerlemesine bağlı bilinen vücut deformasyonunun asıl sebebi 30 yaşından sonra yerçekimi olumsuzluğuna karşı kasların hareketsiz kalmasından kaynaklandığı ve hareketsiz olanların kaslarında sarkma gevşeme ve vücutlarında yağlanmanın kaçınılmaz olduğu açıklanıyor.
Yaşın ilerlemesi doğal bir oluşum, Bu oluşumun getirdiği deformasyon ve sağlık riskleri karşısında, hareketsiz kalarak izlemek ise eksiklik ve yanlış, hareketsizliğin ve yerçekiminin getirdiği olumsuzluklar sizi yenmeden, siz onlara karşı fitness ve egzersiz yaparak oluşabilecek deformasyon ve sarkmaları önleyebilirsiniz yeterki içinizdeki pasifliği yenin.!
Çevrenizde yaşam şekline dikkat edenlerin genç görünümüne zaman zaman rastlamış, hatta kendinizi de bu gibi olayların içinde bulup, kişilerden hangisi küçük veya büyük diye, pot kırmamak için zor tuttuğunuz anlar bile olmuştur.
Unutmayalım, 30 yaşından sonra egzersiz yapmayan her insanın vücudu hızla deformasyon yaşar, her yıl 500 gr. kas yağa dönüşür, yer çekiminin etkisiyle de sarkma gevşemeler oluşur ve fiziksel yaşlanma hızlanır.!
Buna karşın; Yaşamında sürekli egzersiz yapan ve düzenli beslenme alışkanlığı olan kimseler de ise, yaşlanma gecikir, çünkü egzersiz yapanların vücutlarında, sarkma, gevşeme ve yağlanma olmaz, çalışan kaslar sık ve diri görünüm kazanırlar.! Dolayısıyla egzersiz yapmayan kendisinden yaşca küçüklerle bile kıyaslandığında daha ”fit” ve genç görünüm sergilerler.!
Yaşının üstünde yaşlı görünmek, kendini bırakıp hareketsiz ve pasif yaşam sürenlerde olur.!
Genç görünmek yaşam şekli ile ilişkilidir, genç görünmenin sırrı ise; egzersiz hareketlerinin içinde gizlidir. Bu da her ortamda fit ve güzel vücut farkı ile ortaya çıkar.!!!
Mustafa Ergen
egzersiz uzmanı
info@estetikspor.com
Tel: 0212 561 35 05