Diyet ve Light besin yoktur!

ABD’ de gıda maddelerinin üzerinde ‘diyabetik’ ürün ibaresinin kullanılması yasaklandı!

Uzmanlar, Diyet adı altında satılan ürünlerin diyabetik özelliklerinin olmadığını açıklıyorlar. Amerika diyabet birliği, Light ve diyet ürün diye bir şeyin olmadığını açıklayarak zayıflamak isteyenler biryana şeker hastaları için bile light ve diyet ürün olmadığını açıklıyor.
Uzmanlar; Kilo aldırmayan, diyet bir ürün gerçekten olsaydı milyonlarca şeker hastasına öncelikle bu ürünleri rahatlıkla yiyebilir ve içebilirsiniz derdik. Ayrıca; diyet ürün adı altında satılan ürünleri yanılgıya düşerek alıp tüketen şeker hastalarının problem yaşadıklarını açıklıyorlar.
Piyasada para uğruna diyet dondurma, diyet baklava v.b. Neredeyse içtiğimiz suyu bile diyet su diye yutturacaklar.

Herkes zahmetsizce zayıflamak isteyerek diyet ürün tüketimine yöneliyor. Bunun sonucu Düzensiz beslenmeye bağlı hastalıkların da arttığı belirtiliyor.
‘Diyet yaparak düzensiz beslenmek, bir şeyleri zayıflatıyor. Ama bu zayıflayan kesinlikle vücut yağları değil, vücut sağlığı oluyor.’
Diyet ürün yemek yâda daha az besin almak, önceden fazla alınmış ve yağ olarak depolanmış yağ dokularını azaltmaz.
Diyet yaparak düzensiz beslenmek, gerekli besinlerin alınmaması, vücuda giren enerjiyi kısmaktır. Besin ögeleri yeterli ve düzenli alınmazsa vücut da enerji dengesi bozulur.
Enerjisi azalan vücudun,
Bağışıklık sistemi zayıflıyor.
Sinirlilik hali artıyor.
Beyin düşünce gücü azalıyor.
Ayrıca saç dökülmesi, tırnak kırılması, cilt kuruması, unutkanlık gibi rahatsızlıklara da sebep oluyor.

Şişmanlık, yemekten ziyade harcanan enerjinin az olmasından kaynaklanmaktadır.
Vücut yağlarını azaltmak ve şişmanlıktan kurtulmak için, vücuda giren enerjiyi kısmak yerine, Aerobic, jimnastik ve fitness gibi egzersizler yaparak harcanan enerjiyi artırmak gerekir…
Mustafa Ergen
Estetik spor
egzersiz uzmanı
Tel: 0212 561 35 05